Stavanie mája - folklórny program

Dnes sme si v škole pripomenuli tradíciu stavania májov krásnym kultúrnym programom a samotným postavením mája. Počasie nám to komplikovalo už od minulého piatka, kedy bol pôvodný termín tejto milej akcie. Pôvodne malo celá ceremónia prebehnúť vonku na asfaltom ihrisku, avšak neustály dážď nás donútil akciu zrealizovať v telocvični. Ešte pred samotným kultúrnym programom nám máj pri ihrisku postavili naši ochotní a šikovní hasiči, za čo im veľmi pekne ďakujeme :-). Stužkami ho vyzdobili naše šikovné deviatačky s p uč. Šemrincovou. Následne už celý program prebiehal vo vnútri. Otvoril ho privítaním všetkých prítomných p. riaditeľ Škraban. Po ňom p. uč. Plevová oboznámila žiakov s tradíciou stavania májov a následne už nasledoval samotný kultúrny program. Pripravili ho pre nás naše šikovné deti v ŠKD pod vedením svojich super pani vychovávateliek Mokrej, Hvojníkovej a Pilátovej. Program vyvrcholil vystúpením našich malých folklórnikov z Malej Rokôšky pod vedením p. Ivetky Bartovej. Tej vypomohli p. zást. Pršová a p. uč. Besedová. Na akordeónoch ich vynikajúco sprevádzali Betka Haragová, Ľubko Gocoliak a Aďo Beseda. Symboliku mája nám zabezpečili urastení deviataci, ktorí si po chvíľke s dievčencami z folklóru aj schuti „zakrepčili“. Za krásny kultúrny zážitok a udržiavanie tradícií medzi našimi deťmi ďakujeme všetkým zainteresovaným...
Tu je oveľa viac fotografií z vydarenej akcie.