Škola v prírode - Belušské Slatiny

Miesto konania: Hotel Bonums, Belušské Slatiny
Termín akcie: 22.05. až 26.05. 2017
Počet osôb:

• 34 žiakov (vek 8 rokov)
  • počet výchovných pracovníkov: 4 pedagogickí pracovníci, 3 animátori CK Slniečko
  • zdravotník: Bc. Tomáš Galík (VŠ vzdelanie – urgentná zdr. starostlivosť)
Program ŠvP prebehol podľa schváleného harmogramu bez akýchkoľvek vážnejších problémov. Žiaci boli disciplinovaní, aktívne sa zapájali do činností, ktoré im pripravili pani učiteľky a animátori.
Strava bola taktiež podľa schváleného jedálneho lístka, bola nutrične vyvážená, podávaná v dostatočnom množstve a v dohodnutých časoch. Jednotlivé diéty boli zo strany ubytovacieho zariadenia rešpektované a dodržiavané podľa pôvodnej dohody.
Ubytovanie bolo primerané, menší problém bol v tom, že žiaci bývali v dvoch samostatne stojacich zariadeniach, ktoré však boli od seba vzdialené len niekoľko metrov, takže to mimoriadne nekomplikovalo pobyt. Žiaci však boli na to dôkladne upozornení a poučení o bezpečnosti. Toto aj dodržiavali, takže nedošlo k žiadnemu, ani len malému, úrazu.
Komunikácia s personálom zariadenia bola bezproblémová, vychádzali nám v ústrety.
Celkovo hodnotíme školu v prírode pre žiakov pozitívne.

Na úplný záver školy v prírode chcem poďakovať všetkým, ktorí sa zaslúžili o to, aby toto podujatie bolo pre deti zábavou, potešením a poučením zároveň. Zásluhu na tom majú viacerí, ale najväčšiu určite naše skvelé pani učiteľky Alenka ILIAŠOVÁ, Vierka PAVOLOVÁ, Adelka ŠTEFÁKOVÁ a p. vychovávateľka Viky PILÁTOVÁ. Na týždeň opustili svoje domovy, svoje rodiny a svoju lásku a starostlivosť venovali síce cudzím, ale zároveň aj "ich deťom".
Súčasne som veľmi rád, že vďační boli aj rodičia našich druháčikov, ktorí pani učiteľky po príchode obdarovali takýmito krásnymi kytičkami (jedna je na fotke) a sladkými čokoládami. Možno sa to zdá ako drobnosť, ale verte, že ste ich naozaj potešili...