Zápis 2021

INFORMÁCIE K ZÁPISU do 1. ročníka

Zápis detí do 1. ročníka pre šk. rok 2021/2022 prebehne dňa 06. apríla 2021, t.j. v utorok, v čase od 8:00 do 15:00 hod.

Zápis sa uskutočňuje len administratívne. Deti sa zápisu nezúčastňujú!!!

Zápis bude prebihať v zborovni ZŠ za účasti oboch zákonných zástupcov (ak sa môžu obaja zúčastniť). Bude realizovaný za dodržania všetkých potrebných hygienických a epidemiologických opatrení. Pri príchode do školy bude potrebné preukázať sa aktuálnym negatívnym testom na Covid-19, resp. jeho platnou náhradou a použiť respirátor.

Pokiaľ sa o dieťa stará len jeden rodič (zákonný zástupca), je potrebné, aby doniesol aj rozhodnutie súdu, kde mu je dieťa zverené do opatery.

Prihlasovanie sa na ZÁPIS na konkrétny čas je možné kliknutím na tačidlo nižšieUrobte tak pre zjednodušenie priebehu zápisu a vyhnutie sa väčšej koncentrácii ľudí.

Zápisu sa zúčastňujú deti, ktoré k 31.08. 2021 dovŕšia vek 6 rokov.

Na zápis si rodič prinesie:

• rodný list dieťaťa,
  • občiansky preukaz zákonných zástupcov dieťaťa,
  • PRIHLÁŠKU na plnenie povinnej školskej výchovy, Dotazník a Súhlas na doručovanie úradnej pošty. Tieto dokumenty ste dostali v materských školách v našom šk. obvode (N. Rudno, Seč, R. Lehota a K. Ves). V prípade potreby je dokumentáciu možné taktiež stiahnuť aj tu, zo stránky. Na zápis ju doneste najlepšie už vypísanú. Ak by s tým bol problém, vypíšeme to spoločne aj na zápise :-)
  • finančnú hotovosť - 32,50€ (dobrovoľné) - odporúčame rodičom, aby túto možnosť využili, nakoľko z tejto sumy budú hradené zošity a ďalšie pomôcky pre celý šk. rok, 1. kniha.

Dokumentácia potrebná k zápisu na stiahnutie:

Uvedené dokumenty je možné vypísať buď prostredníctvom PC alebo ručne a doniesť ich na zápis. Ak by ste s vypisovaním mali nejaké problémy či nezrovnalosti, možno to vypísať aj priamo v deň zápisu v škole. Pri ich vypisovaní Vás žiadame o dôslednosť.

V prípade, že budete pre Vaše dieťa žiadať odklad, nastala oproti minulému roku zásadná zmena. Oficiálne už nepôjde o odklad, ale o pokračovanie predprimárneho vzdelávania v materskej škole. O toto už budete musieť požiadať vo Vašej materskej škole a pri zápise v základnje škole nás budete o tom len informovať. V tomto smere Vám viac informáciií poskytnú pani riaditeľky príslušných materských škôl.

Žiakom v našej škole okrem iného ponúkame:

• vyučovanie anglického jazyka zážitkovou formou už od 1.ročníka,
  • možnosť pracovať v množstve záujmových krúžkov (športové, umelecké...),
  • nadštandardné vybavenie školy modernou výpočtovou a didaktickou technikou,
  • možnosť využívať vynikajúco vybavenú telocvičňu, ako aj nové multifunkčné ihrisko a tartanovú dráhu, v rámci ŠKD aj moderné a bezpečné detské ihrisko,
  • výborne vybavený Školský klub detí s pestrou škálou činností pre žiakov s rannou a popoludňajšou prevádzkou (ráno už od 6:00 h.; popoludní do 16:00 h.),
  • stravovanie v komplexne vynovenej školskej jedálni s možnosťou prihlasovania a odhlasovania sa z obedov nielen telefonicky či osobne, ale aj cez internet,
  • množstvo výchovno-vzdelávacích podujatí v škole i mimo nej (edukačné programy v telocvični, návštevy divadiel, planetárií, múzeí a iných destinácií s výchovným a vzdelávacím zámerom),
  • každoročné plavecké kurzy (3. a 6. roč.), lyžiarske kurzy (4. a 7. roč.) a školy v prírode (2. roč.), výčbu na Detskom dopravnom ihrisku,
  • podpora zdravého životného štýlu a zapojenia školy do projektov ako Školské ovocie, Školské mlieko (žiaci majú k dispozícii bohato vybavený Mliečny automat s dotovaným mliekom z MŠVVaŠ SR) a mnoho ďalších,
  • v neposlednom rade vysokú odbornosť vyučujúcich spojenú s ľudským prístupom,  čo radí našu školu medzi dlhodobo najúspešnejšie školy v prievidzskom okrese,
  • a mnoho, mnoho iného zaujímavého, podnetného, veselého i poučného :-)