PRERUŠENIE VYUČOVANIA

Vyučovanie v JÚNI

INFORMÁCIE PRE RODIČOV A ŽIAKOV K VYUČOVANIU OD 24. JÚNA:

• Príchod žiakov do školy je v čase 7:20 – 7:45, vyučovanie začína o 7:50.
  • Žiaci I. stupňa vstupujú do školy cez vchod do šatne pre I. stupeň.
  • Žiaci II. stupňa vstupujú do školy cez vchod do starého pavilónu od dvora.
  • Žiaci budú prichádzať sami, resp. len s osobami, ktoré so žiakom žijú v spoločnej domácnosti.

V prvý deň príchodu žiaka do školy si všetci žiaci (resp. ich zákonní zástupcovia) prinesú aj Vyhlásenie zákonného zástupcu (nie lekára) o zdravotnom stave

- tu je link na stiahnutie .pdf: https://www.ucimenadialku.sk/usmernenia/otvaranie-skol/Pr%C3%ADloha%202.pdf

a tu .docx (pre MS Word): https://www.ucimenadialku.sk/usmernenia/otvaranie-skol/Pr%C3%ADloha%202.docx

Toto vyhlásenie bude preberať zástupkyňa RŠ pred vchodom do budovy.

• Žiak prichádza do školy s nasadeným rúškom. Je povinný mať pri sebe aj druhé (náhradné) rúško. Taktiež je povinný mať aspoň jeden balíček papierových vreckoviek. Rúška rozhodne odporúčame opatriť trvalým PODPISOM, aby si ich žiaci vedeli identifikovať, keď ich budú mať zložené, resp. keď ho stratia a pod.
  • Pri rannom vstupe do školy si každý žiak vydezinfikuje ruky za pomoci poverenej osoby (zamestnanca školy) dezinfekciou s rozprašovačom a žiakovi bude námatkovo odmeraná teplota bezdotykovým teplomerom.
  • Žiaci, ktorí už majú odovzdané kľúče od skriniek sa v posledných dňoch už neprezúvajú a nepoužívajú šatňu. Veci si berú priamo do triedy.
  • Žiak vo svojej triede rúško nosiť nemusí. Rúško nosí len mimo priestoru svojej triedy.
  • Po použití WC a v iných odôvodnených prípadoch sa musia žiaci umyť mydlom a teplou vodu a následne sa utrieť do jednorazových papierových utierok. Umývanie mydlom a teplou vodu a utieranie do jednorazových papierových utierok možno nahradiť v odôvodnených prípadoch dezinfekciou rúk. Ruky sa taktiež vždy umývajú, príp. dezinfikujú, pri príchode do školy zvonku (toto platí pri príchode z domu aj z vychádzky, aj z ŠKD...)
  • Od 24. júna sa už nevyučuje podľa žiadneho rozvrhu. Žiaci sú v triedach so svojimi triednimi vyučujúcimi. Bližšie informácie dostanú žiaci od svojich triednych vyučujúcich.

OBED a ŠKD:

• Ranné ŠKD v júni NIE JE v prevádzke. Popoludňajšie ŠKD je v prevádzke do 15:45.
  • Za účasť žiaka v ŠKD bude potrebné uhradiť poplatok tak, ako za normálnych okolností, vo výške 5,00 €.
  • Pred vstupom do jedálne bude poverený pracovník zabezpečovať dezinfekciu rúk žiakov aj vyučujúcich.
  • Žiaci môžu z ŠKD odchádzať sami, resp. ich môže vyzdvihnúť len osoba, ktorá so žiakom žije v spoločnej domácnosti. Táto osoba má pri preberaní nasadené rúško a pred vstupom do ŠKD si dezinfikuje ruky priloženou dezinfekciou.

V prípade nejasností, alebo potreby doplniť informácie, kontaktujte vedenie školy.

Mgr. Martin Škraban, riaditeľ školy