Navigácia

 • 23. 1. 2018

  Aktualizovali sme modul 2% Dane - je už priložené aktuálne tlačivo na poskytnutie 2% daní nášmu ZRPŠ.

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • 3. 1. 2018 P. uč. Plevová tu rozvíja šikovnosť a tvorivosť našich detí už od I. stupňa a pozvoľna prechádza do druhého. Výsledkom je potom nielen záujem detí o tvorivé aktivity a krásne vyzdobená škola, ale aj pekné výsledky a výborná reprezentácia školy a obce v umelecko-aranžérskych súťažiach.
  Viac foto tu...
 • 3. 1. 2018 Jednou z mnohých ďalších aktivít našich žiakov v predvianočnom období bolo aranžovanie vianočných dekorácií a ikebán v 3.B triede pod vedením p. uč. Pavolovej. Že sú naozaj šikovní a tvoriví, je vidieť aj na priložených fotografiách.
  Viac foto tu...
 • 3. 1. 2018 Krátko pred Vianocami priblížila našim žiakom život v Austrálii p. uč. Nechalová, ktorá tu sama prežila niekoľko rokov. Okrem iných tém, žiakom priblížila trávenie Vianoc, či školský život u protinožcov. Za pozornosť, ale aj preukázanie nových poznatkov, si žiaci odniesli aj drobné pozornosti. Aktivitu pomáhala organizovať aj p. uč. Škrabanová.
  Viac foto tu...
 • 3. 1. 2018 V tomto predvianočnom čase sa naši žiaci opäť predviedli svojim rodičom, starým rodičom a širokej verejnosti nádherným vianočným pásmom, ktorý v sebe skĺbil prvky divadla, spevu a tanca, pod názvom Tri oriešky pre Popolušku. Tak ako sme na plagátoch avizovali, pohladili dušu všetkých prítomných divákov, ktorí ich odmenili dlhotrvajúcim potleskom. Pre tých, čo sa programu zúčastniť nemohli, prinášame aspoň niekoľko fotografií a neskôr aj videí. Za úspech celej akcie vďačíme okrem šikovných a talentovaných žiakov už tradičnej zostave našich pedagógov, menovite pani učiteľkám Plevovej a Šemrincovej, ktoré vytvorili scenár a nacvičili divadelnú časť, pani učiteľke Mederovej a Kluvancovej, ktorá pripravovali najmenšie žiačky - tanečníčky, pani zástupkyni Pršovej, ktorá nacvičila zbor a pánovi učiteľovi Vrteľovi, ktorý zabezpečoval aparatúru a ozvučenie a asistoval aj pri nácviku spevákov. Pani učiteľka Mazániková, pani zást. Imreová a pani asistentka Javorčeková zas uvarili výborný punč a čaj, ktorý zahrial tentokrát nie dušu, ale telo. Spoločne so žiakmi pripravili výborné medovníčky. Pri organizácii boli nápomocné aj p. uč. Škrabanová a p. ekonómka Karaková. Vďaka patrí aj všetkým Vám, ktorí ste naše vystúpenie poctili svojou návštevou a sme radi, že Vás bolo tak veľa. Verím, že ste sa výborne bavili a krásne sa vianočne naladili. Ak áno, hodiny príprav našich žiakov a vyučujúcich splnili svoj cieľ. Za fotografie ďakujeme Bianke Pavolovej a Nikolke Môcikovej.
  Viac foto tu...
 • 3. 1. 2018 Aby bolo do čoho na štvrtkovej slávnostnej akadémii aj zahryznúť, rozhodli sa naše šiestačky v utorok poobede s p. uč. Mazánikovou a naši štvrtáci s p. zást. Imreovou, p. uč. Rambalovou a p. asistentkou Javorčekovou, pripraviť Vám chutné medovníčky. Že im to ide nielen od ruky, ale aj s radosťou a chuťou môžte vidieť na nasledujúcich fotografiách. Sú pripravené na štvrtkové popoludnie na 16:00 hod., keď Vás všetkých vítame na našej slávnostnej vianočnej akadémii pod názvom Tri oriešky pre popolušku.
  Viac foto tu...
 • 3. 1. 2018 V rámci regionálnej výchovy a poznávaní tradičných remesiel si naši štvrtáci jedno z nich vyskúšali aj prakticky. Otestovali si prácu hrnčiarov a maľovali taniere. Vzory a námety boli ľubovoľné. Spoločne s p. zást. Imreovou ich potom vystavili na chodbe a všetci okoloidúci sa hlasovaním mohli vyjadriť, ktoré sa im najviac páčia. Najkrajšie podľa hlasovania boli tanieriky Kiarky Sládkyovej, Dianky Pánisovej, Sabinky Kútnej a Lilky Krajčiovej.
 • 3. 1. 2018 Žiačikovia z 3.B dnes využili priestory našej školskej kuchynky a v rámci vrcholiacej predvianočnej atmosféry sa s chuťou pustili do prípravy medovníčkov. Samozrejme všetko sa to dialo pod dohľadom tr. pani učiteľky Pavolovej. Nielen piekli, ale aj zdobili ako skúsení cukrári a cukrárky. Ďakujeme aj mamičkám za vopred pripravené cestíčko, ktoré potom decká spracovali, upiekli a ozdobili. Pochutili sme si viacerí...
  Viac foto tu...
 • 3. 1. 2018 Príjemné a rodinno-pohodové popoludnie strávili naši prváčikovia z oboch tried dnes popoludní v kruhu svojich rodičov a triednych pani učiteliek Iliašovej a Besedovej. Spoločne vyrábali všakovaké vianočné ozdoby a zdobili vianočné stromčeky. Pani učiteľky rodičom pripravili výbornú kávičku, mamičky zas nachystali chutné dobroty a všetci spoločne s detičkami zažili nádherné popoludnie... Teší nás, že nechýbali ani oteckovia.
  Viac foto tu...
 • 3. 1. 2018 Blížiace sa Vianoce cítiť už na každom kroku. Výnimkou nie je ani naša škola, kde naše tvorivé pani učiteľky spolu so svojimi šikovnými žiakmi vytvorili nádhernú atmosféru, ktorá doslova dýcha týmto časom. Okrem mnohých žiakov, ktorí pridali ruku k dielu, za takúto krásnu školu vďačíme najmä p. učiteľkám Bielikovej, Plevovej, Špeťkovej, Šemrincovej, pani vychováteľkám a všetkým našim milým p. učiteľkám z I. stupňa, ktoré vedú deti nielen k tvorivosti, ale aj k úcte k hodnotám a tradíciám. Sme radi, že Vás máme.
  Viac foto tu...
 • 3. 1. 2018 Ani tento rok na naše detičky nezabudol a zavítal medzi ne sv. Mikuláš. Bolo že to radosti, hlavne u tých menších, keď im anjelik s čertom povystrájali drobné šibalstvá a sv. Mikuláš ich odmenil sladkým balíčkom. Oni zas za to odmenili Mikuláša so sprievodom krásnymi piesňami alebo básničkami. Tento raz navštívil aj starších žiakov, ktorí síce už recitujú alebo spievajú trochu ťažšie, ale nakoniec si aj tu každý vyslúžil drobnú sladkosť. ...pretože v každom sme nakoniec našli niečo dobré a pekné, za čo si odmenu zaslúžil...
  Viac foto tu...
 • 3. 1. 2018 Aj tento rok sa naši talentovaní žiaci zapojili do okresnej súťaže organizovanej Zväzom záhradkárov pod názvom Vianočný svietnik. A znovu neboli len do počtu, práve naopak. V konkurencii 56 žiakov z celého okresu získali 1. aj 2. MIESTO. Patrí im obrovská GRATULÁCIA a veľká vďaka pani učiteľke Plevovej, ktorá už niekoľko rokov v našich deťoch buduje vzťah k estetičnu, kráse a dobru. A na tých deťoch to potom aj poznať. Okrem toho im už roky pripravuje materiál na súťaže, krúžky či všakovaké školské aktivity a výstavy, vďaka čomu môžu rozvíjať jednak svoj talent, ale týmto talentom a krásnymi výtvormi tešiť všetkých navôkol. Súťaž sme vyhrali aj ako tím ZŠ Nitrianske Rudno v zložení: Mária Hroncová, Radka Mederová, Nelka Mederová a Šimon Brtko. V súťaži jednotlivcom boli výsledky: 1. m. Mária Hroncová 2. m. Nelka Mederová SUPER, tešíme sa s Vami!
  Viac foto tu...
 • 3. 1. 2018 V nedeľu sa už tešíme na prvú adventnú nedeľu a tento deň si v našej obci opäť pripomenieme rozsvietením prvej "sviečky" na adventnom venci pri OcÚ. A opäť pre potešenie všetkých tento veniec s radosťou pripravili naši šikovní žiaci pod vedením pani učiteľky Plevovej. Čečinu dávali v utorok bez snehu, zdobili v piatok už v "zimnej atmosfére". ĎAKUJEME...
  Viac foto tu...
 • 3. 1. 2018 V utorok 21.11. navštívil našich tretiačikov p. Zajac, hovorca MsP v Prievidzi. Cieľom jeho návštevy bolo sprostredkovať našim žiakom informácie o slušnom správaní sa voči sebe, o vzájomnom rešpekte, tolerancii a úcte. Odmenou za ich pozornosť im boli drobné darčeky od pána Zajaca. ĎAKUJEME...
  Viac foto tu...
 • 3. 1. 2018 V rámci ekologického prístupu k prírode a výchove našich detí robíme v škole v priebehu roku viacero aktivít. Jednou z nich je aj zber papiera, ktorý býva rozdelený na jesennú a jarnú časť. V utorok 21.11. sme vyhodnotili tú jesennú pričom najlepší zberač Janko Vrecko z 3.B doniesol, vďaka svojmu starkému, takmer 600 kg. Snažili sa samozrejme aj iní, preto boli ocenení peknými vecnými cenami. Peniažky za odovzdaný papier poputujú do rozpočtu ZRPŠ a budú nápomocné pri všakovakých aktivitách našich žiakov. ĎAKUJEME všetkým, ktorí škole pomáhajú aj takýmto spôsobom a pritom sú pozitívnymi vzormi pre svoje deti a našich žiakov k správnemu postoju a prístupu k životu.
strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Školská 492/15, Nitrianske Rudno
  Školská 492/15, 97226 Nitrianske Rudno
 • riaditeľ: 0911388445
  zástupcovňa: 0465455411
  ekon. úsek: 0911388448
  jedáleň: 0910565656

Fotogaléria