• Školský špec. pedagóg

Kto je školský špeciálny pedagóg?

Školský špeciálny pedagóg je pomerne „novým“ prvkom v súčasnej škole, ktorý prináša zmeny vo vzdelávaní dnešnej doby.

Poskytuje individuálnu a skupinovú výchovu, vzdelávanie a špeciálno-pedagogické intervencie žiakom so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami.

Rovnako špeciálno-pedagogické intervencie žiakom, ktorí nie sú žiakmi so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, ale vykazujú znaky rizikového vývinu pre vznik vývinových porúch učenia, pochádzajú zo sociálne znevýhodneného prostredia, alebo nadaným žiakom.

Poskytuje poradenstvo deťom, žiakom, zákonným zástupcom, pedagogickým zamestnancom a odborným zamestnancom v otázkach výchovy a vzdelávania žiakov so zdravotným znevýhodnením.

Spolupracuje so zariadeniami výchovného poradenstva a prevencie /CPP, SCPP/.

Školský špeciálny pedagóg:     Mgr. Jesika Géczy

Tel. č.:        0911 950 624, 0948 125 736