McDonalds CUP – Trenčiansky kraj finále žiaci I. st. - 2. MIESTO

Po víťazstve v okresnom kole vo futbale sa naši najmladší žiaci z I. st. prebojovali na krajské majstrovstvá tejto súťaže medzi 9 najlepších škôl a treba povedať, že ani zďaleka neboli len do počtu. Už v prvom zápase svojej skupiny hladko zvíťazili nad ZŠ Gorazdova Bánovce nad Bebravou 8:1. V druhom zápase začali horšie, keď prvý polčas zo ZŠ Lúka prehrali 1:4, ale sériou piatich gólov v druhom polčase sme otočili na konečných 6:4. Vďaka tomu sme postúpili do finálovej skupiny kde sa už bojovalo o medaile. Aj tu sme začali vynikajúco, keď naši žiaci zdolali rovesníkov zo ZŠ Krajné 7:4, avšak v ďalšom zápase už nestačili na suverénne najlepších hráčov z futbalovej akadémie Trenčín, ktorí boli v predchádzajúcich troch rokoch dokonca majstri Slovenska. Nakoniec teda naši žiaci obsadili vynikajúce 2. miesto v Trenčianskom kraji, keď okrem žiakov z futbalovej akadémie zdolali všetkých svojich súperov. Pochváliť treba nielen výsledok, ale aj spôsob, ako tie decká hrajú – obetavo a oduševnene. Vzájomne si pomáhali, dopĺňali sa, povzbudzovali sa... Takto si budujú a formujú nielen športového ducha, ale aj životné postoje a hodnoty. Od kapitána až po brankára podali výkony na hranici svojich možností a viacerí z nich prejavili neskutočný športový talent. Teší nás aj individuálne ocenenie pre Patrika Poliačka, ktorý bol s 11 gólmi najlepší strelec turnaja. Len o jeden gól menej dal kapitán Andreas Sedláček a to ešte na väčšinu Patrikových gólov aj prihrával. Veľakrát nás podržal brankár Juraj Motúz. Výborne a mimoriadne bojovne si svoje dievčenské miesto zastala Karin Štefáková, ktorú občas nahradila aj Nela Kluvancová (na ihrisku musí byť povinne 1 dievča). Vzadu skvele bránil a rozohrával Michal Babašta. A svoju úlohu splnili aj striedajúci hráči Andrej Duchoň, Martin Korenačka a zabudnúť nemožno ani na najmladšieho hráča celého turnaja Lucasa Kluvanca, ktorý si ešte len ako prvák dokázal obhájiť svoju pozíciu aj medzi štvrtákmi. Jednoducho to všetko klapalo a decká boli super. Celé družstvo viedol p. uč. Vrteľ. Veľká GRATULÁCIA všetkým!!!
Fotografie...