Zápis 2024

INFORMÁCIE K ZÁPISU do 1. ročníka

Zápis detí do 1. ročníka pre šk. rok 2024/2025 prebehne dňa 06. apríla 2024 (v sobotu)
v čase 8:00 - 13:00.

PRIHLÁŠKA na zápis bude realizovaná elektronicky. Sprístupnená bude od utorka 05.marca (v popoludňajších hodinách).

Súčasťou vypisovania elektornickej prihlášky bude aj výber času na ktorý sa na zápis dostavíte.
Zápis budú realizovať 4 pani učiteľky, takže na každý čas je možné prihlásiť až 4 deti naraz.

Po vyplnení prihlášky dostane potvrdzujúci mail, že bola zaevidovaná.

Čo sa týka prihlásenia na konkrétny čas, najskôr budete musieť počkať na potvrdenie prihlášky školou. To sa zrealizuje do 24 hodín, spravidla ale aj skôr. O potvrdení prijatia prihlášky dostanete opäť potvrdzujúci mail. Následne si už budete môcť rezervovať presný termín (čas), ktorý Vám bude vyhovovať.

V prípade akýkoľvek problémov, či otázok nás neváhajte kontaktovať telefonicky: 0911388445, príp. mailom: zsnrudno@gmail.com

Taktiež nás na uvedený mail a telefón môžete kontaktovať aj v prípade akýchkoľvek iných otázok.

K elektronickej prihláške sa môžu, ale aj nemusia, vypisovať nasledujúce 2 dokumenty. Oba je však v prípade potreby možné vypísať aj v škole pri zápise. Rodičia detí zo spádových materských škôl dostanú tieto dokumenty aj v papierovej podobe vo svojich škôlkach.

• Prvý dokument (písomné vyhlásenie) je taký, ktorým určíte jedného zákonného zástupcu (rodiča), ktorý bude preberať oficálnu poštu zo školy. Pokiaľ chcete, aby škola oficiálnu poštu doručovala dvojmo, teda obom zákonným zástupcom, tak tento dokument nevypisujete. Toto je vhodné, napr. keď sú rodičia rozvedení a chcú, aby škola posiela dokumenty obom rodičom. Nájdete ho na tomto odkaze.  Vzor, ako má byť dokument vypísaný nájdete na tomto odkaze.
  • Druhý dokument (písomné vyhlásenie) vypisujete v prípade, ak sa o dieťa stará len jeden rodič (zákonný zástupca) a druhého nie je možné zastihnúť a teda ani získať od neho podpis. Nájdete ho na tomto odkaze.

Zápisu sa zúčastňujú deti, ktoré k 31.08. 2023 dovŕšia vek 6 rokov.

Na zápis si rodič prinesie:

• rodný list dieťaťa,
  • občiansky preukaz zákonných zástupcov dieťaťa,
  • finančnú hotovosť: cca 40,00€ (dobrovoľné) - odporúčame rodičom, aby túto možnosť využili, nakoľko z tejto sumy budú hradené zošity a ďalšie pomôcky pre celý šk. rok. Suma sa dodatočne upresní.

Okrem toho na úvodné pomôcky pre budúcich prváčikov nám tento rok prispieva aj naše ZRPŠ a tzv. prvú knižku nám uhradí náš zriaďovateľ Obec Nitrianske Rudno.

V prípade, že budete pre Vaše dieťa žiadať odklad, oficiálne už nepôjde o odklad, ale o pokračovanie predprimárneho vzdelávania v materskej škole. O toto už budete musieť požiadať vo Vašej materskej škole a pri zápise v základnej škole nás budete o tom len informovať. V tomto smere Vám viac informácií poskytnú pani riaditeľky príslušných materských škôl.

Žiakom v našej škole okrem iného ponúkame:

• vyučovanie anglického jazyka zážitkovou formou už od 1.ročníka,
  • podporu vo forme školského špeciálneho pedagóga,
  • možnosť pracovať v množstve záujmových krúžkov (športové, umelecké...),
  • nadštandardné vybavenie školy modernou výpočtovou a didaktickou technikou,
  • možnosť využívať vynikajúco vybavenú telocvičňu, ako aj nové multifunkčné ihrisko a tartanovú dráhu, v rámci ŠKD aj moderné a bezpečné detské ihrisko,
  • výborne vybavený Školský klub detí s pestrou škálou činností pre žiakov s rannou a popoludňajšou prevádzkou (ráno už od 6:00 h.; popoludní do 16:00 h.),
  • stravovanie v školskej jedálni s možnosťou prihlasovania a odhlasovania sa z obedov nielen telefonicky či osobne, ale aj cez internet,
  • množstvo výchovno-vzdelávacích podujatí v škole i mimo nej (edukačné programy v telocvični, návštevy divadiel, planetárií, múzeí a iných destinácií s výchovným a vzdelávacím zámerom),
  • každoročné plavecké kurzy,  lyžiarske kurzy a školy v prírode (2. roč.), výučbu na Detskom dopravnom ihrisku v Turčianskych Tepliciach (príp. v Žiari n. Hronom),
  • podpora zdravého životného štýlu a zapojenia školy do projektov ako Školské ovocie, Školské mlieko (žiaci majú k dispozícii bohato vybavený Mliečny automat s dotovaným mliekom z MŠVVaŠ SR) a mnoho ďalších,
  • v neposlednom rade vysokú odbornosť vyučujúcich spojenú s ľudským prístupom,  čo radí našu školu medzi dlhodobo najúspešnejšie školy v prievidzskom okrese,