Olympijský deň 2019

Tradičnú športovú aktivitu - súťaž žiakov na I. stupni v atletických disciplínach, sme samozrejme zorganizovali aj tento rok. Počasie bolo slnečné, takže deti mohli športovať naplno. Horúčavu našim žiakom pomáhala prekonať aj čapovaná vinea, ktorú nám nezištne poskytol pán Braňo KRPELAN z pizzérie VIKI bar a po akcii pre deti napiekol 26 veľkých pízz - ĎAKUJEME, pochutili sme si, deti mali radosť!!! Tento rok sme prvý krát oceňovali víťazov na parádnom novom stupni víťazov. Tento nám nezištne a zadarmo vyrobil p. Juraj Mišovic. Ďakujeme!!! Akciu sme ako tradične poňali v zmysle olympijského motta „nie je dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa“ a do behu na 300 m sa zapojili všetci žiaci I. stupňa. Akcia má teda nielen športový, ale aj výchovný moment, keďže slúži nielen na rozvoj športových zručností detí, ale budujeme ňou aj kolektívneho ducha a súdržnosť žiakov v jednotlivých triedach. Za úspešný priebeh tohto športového dopoludnia patrí poďakovanie všetkým pani učiteľkám a učiteľovi z I. st., našim pani asistentkám a 4 milým deviatačkám. Hlavnú časť organizácie a vyhodnotenia mala na starosti p. uč. Mederová. Aj keď išlo hlavne o šport a dobrú náladu, spomenúť treba aspoň najúspešnejších atlétov, ktorých sme slávnostne vyhlásili za atlétov školy za rok 2018/2019. Boli nimi Patrik POLIAČEK z 3.B a Alžbeta SEDLÁČKOVÁ z 3.A. Okrem nich sa na medailových miestach v jednotlivých disciplínach objavovali často aj ďalší žiaci a žiačky. Veď pozrite fotografie. Všetkým športovcom, nielen víťazom, ale patrí pochvala a rešpekt, že bojovali a športovali naozaj oduševnene a v rámci svojich možností podali chvályhodné výkony!!!
Fotografie nájdete tu...