Slávnostný koniec šk. roku 2018/2019

Tak ako každý rok, ani tento nebol výnimkou a jeho posledný deň sme trávili spolu so žiakmi, rodičmi, starými rodičmi, p. starostom, p. farárom a ďalšími hosťami na asfaltovej ploche a priľahlej tribúne. Teší nás, že každoročne medzi nás zavítajú desiatky rodinných príslušníkov našich žiakov. Slávnostne sme ukončili šk. rok a vyhodnotili tých, ktorí v ňom boli najúspešnejší. Sme veľmi radi, že aj tento rok to bola cca stovka žiakov. Áno, až toľkí si to zaslúžili. Dôvodov bolo mnoho. Stačí keď si pozriete priebeh tohto šk. roku na našej web stránke, príp. FB stránke a bude Vám to jasné. Viacerých žiakov, ktorí sa výrazne presadili na úrovni kraja či až na úrovni Slovenska, ocenil aj pán starosta Štrbák nielen za reprezentáciu školy, ale aj obce. Na záver p. riaditeľ vyhodnotil najlepších športovcov školy a žiakov roka. Zo športovcov to bola na I. stupni Karin ŠTEFÁKOVÁ, ktorá už ako štvrtáčka viac krát veľmi úspešne reprezentovala školu aj na II. stupni. Športovkyňou roka na II. stupni sa stala Lucia KALFASOVÁ, ktorá popri častej a úspešnej reprezentácii školy už od 5. ročníka stíhala dosahovať aj vynikajúce výchovno-vzdelávacie výsledky. Športovcom roka sa stal Marco MIHÁL, ktorý reprezentoval nielen našu školu, ale vo viacerých vekových kategóriách aj našu vlasť vo vodnom póle a je jedným z najväčších talentov v tomto športe na Slovensku. Na záver boli ocenení žiak a žiačka roka. Za tento šk. rok sa titulom žiačka roka hrdí Radka MEDEROVÁ, nielen vynikajúca žiačka, ale hlavne mimoriadna ľudská bytosť, ktorá bola nápomocná takmer pri všetkom, čo sa v škole dialo a najmä čo súviselo s kultúrou, tancom hudbou, aranžovaním či výzdobou školy. Žiakom roka sa stal Andrej BESEDA, ďalší vynikajúci mladý človek, nielen výborný žiak či skvelý akordeonista - určite jeden z najlepších (ak nie najlepší) vo svojej vekovej kategórii na Slovensku. Taktiež vždy ochotný pomôcť nielen v šk. aktivitách, ale aj ktorému svojmu spolužiakovi. Hoci sa hovorí, že mládež je čoraz horšia, pri pohľade na mnohých (ja chcem veriť, že všetkých) našich deviatakov, ale aj mladších žiakov, to vôbec nie je pravda. Mládež je taká, akú ju spoluvytvárame rodičia, škola, inštitúcie, médiá... a mne sa zdá, že sa nám to, aj napriek niektorým nedostatkom, celkom darí ;-) KRÁSNE LETO VŠETKÝM!!!
A tú su fotografie nášho posledného šk. dňa.