Čo by mal vedieť budúci prvák

Info pre rodičov prvákov pred zač. šk. roka

Milí rodičia P R V Á Č I K O V, na základe otázok niektorých z Vás Vám pred začiatkom šk. roka prinášame niekoľko úvodných informácií.

Rozhodne sa netreba ničím mimoriadnym stresovať. Hlavne si ešte s detičkami užite posledné dni prázdnin v pokoji a pohode. Všetky dôležité informácie potrebné k priebehu šk. roku Vám povedia pani učiteľky 2. septembra, teda v prvý školský deň.

Z pomôcok, ktoré budú budúci prváčikovia potrebovať, majú veľkú väčšinu už zabezpečenú prostredníctvom balíčka spoločnosti Daffer, ktorý ste uhradili pri zápise. Žiaci ho dostanú v prvý školský deň. Balík obsahuje všetky potrebné zošity a pomôcky na výtvarnú výchovu.

Čo treba teda deťom zakúpiť? Na všetko, čo bude treba ešte doplniť máte čas aj na začiatku septembra. Ale ak chcete niečo zabezpečiť vopred, určite budú potrebovať pomôcky na telesnú výchovu: tepláková súprava, tričko, krátke nohavice, tenisky s bledou podrážkou a ponožky. Ďalej budú potrebovať hygienické vrecúško: uteráčik do triedy, papierové vreckovky a najmä dievčatá aj hrebeň. Mydlo, toaletný papier a jednorázové utierky sú umiestnené na WC.  Nezabudnite ani na školskú tašku, peračník a prezuvky.

Všetky ďalšie informácie získate v prvý školský deň od triednych pani učiteliek. Deti naň motivujte pozitívne, bude to ich veľký deň, rozhodne sa nemajú čoho obávať, skôr naopak.

V posledné dni prázdnin sledujte školskú webstránku, prípadne školskú FB stránku, pribudnú tu nové informácie ohľadom rozvrhov, zadelenia žiakov do tried a ďalšie organizačné pokyny. Na týchto záležitostiach zatiaľ pracujeme.

Všetkým želáme ešte príjemné a radostné prežitie zvyšku leta...